EchoLink TURK Konferans Odası Kuralları

EchoLink TURK Konferans Odası'na her girişinizle birlikte IP adresiniz Kayıt Altına Alınmaktadır.

1 - EchoLink TURK Konferans Odası'nda kesinlikle cinsellik, küfürlü, müstehcen, kaba, nefret dolu, dil, din, ırk ayrımına yönelik, yanlış, yanıltıcı, yasa dışı örgütlenme, kırıcı, tehdit edici, kişisel gizlilik haklarını ihlal edici, uluslararası hukuka ve Türkiye Cumhuriyeti Yasalarını, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi ve Milletimizi,Devlet Büyüklerimizi küçük düşürücü rencide edici (chat bölümünde) mesajlar yazmak QSO'lar yapmak kesinlikle yasaktır. EchoLink TURK Konferans Odası yöneticileri bu konuda hiçbir sorumluluk üstlenmez.

2 – EchoLink TURK Konferans Odası’nda konuşma dili Türkçe’dir. Türkçe bilmediği anlaşılan Radyo Amatörü arkadaşımızla, ortak dili olan başka Radyo Amatörü arkadaşımız, çevirisini yapması şartıyla QSO yapabilir. Echolink Bayrak Konferans Odası, Milli Yönetmelik ve Uluslararası (IARU) ve Avrupa (CEPT) haberleşme kuralları çerçevesinde tüm dünya Radyo Amatörlerine açıktır.

3 - EchoLink TURK Konferans Odası’nda siyaset hakkında tartışma yapmak kesinlikle yasaktır, Echolink Bayrak Konferans Odası'nı siyasi propaganda için kullananların girişleri süresiz yasaklanır. EchoLink TURK Konferans Odası Yöneticileri bu konuda hiçbir sorumluluk üstlenmez.

4 - EchoLink TURK Konferans Odası’nda kişisel tartışmalara ve atışmalara sebebiyet verecek QSO'lar yapmak yasaktır.

5 - EchoLink TURK Konferans Odası’nda başkasına ait kişisel bilgileri vermek yasaktır. (telefon numarası, e-posta adresi v.b.)

6 - EchoLink TURK Konferans Odası'nın yöneticileri, alt bölümünde bulunan Chat bölümünde her yazılan mesajı kontrol edemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen admin@TurkKonferans.Com mail adresine mümkünse görsel olarak bildiriniz.

7 - EchoLink TURK Konferans Odası’na giren her Radyo Amatörü kuralları kabul etmiş sayılır. EchoLink TURK Konferans Odası Yönetimi haber vermeksizin kuralları değiştirilebilir.
8 - Kuralların ihlali halinde, EchoLink TURK Konferans Odası'na girişi engellenir. Aynı şekilde Facebook grup sayfasında üyeliği olanlar engellenir.

EchoLink TURK Konferans Odası Yönetimi