Cep Telefonuna EchoLink Kurulumu (iPhone, Android, Tablet)

EchoLink yazılımını Cep Telefonuzda yada Tablet bilgisayarda kullanmak için, iPhone telefonlar ve iPad tablet için (ios) Apple Store,  Android ve Tablet Bilgisayarlar için Google Play Store'den indirmeniz gerekmektedir.  

EchoLink yazılımını kurmandan önce, EchoLink Ana Serveri'nde çağrı işaretinizin aktif olmasını sağlayacak düzenlemenin yapılması için mail ile başvurmanız gerekmektedir. Öncelikle Amatör telsizcilik belgenizin ön yüzünü bir tarayıcıda (scanner) yada düzgün bir şekilde resmini çekerek bilgisayar ortamında başvurunuzu yaparken yüklemeniz gerekmektedir. Bir süre sonra amatör telsizcilik belgeniz geçerli ise EchoLink tarafından size mail ile bildirilecek ve EchoLink programını bilgisayarınıza, cep telefonunuza yada tablet bilgisayarınıza kurarak kullanabileceksiniz. EchoLink Programını kurmadan önce modeminizden TCP 5200  UDP 5198 ve UDP 5199 portlarını açmanız gerekmektedir. Bu işlemi yaparkan modeminizin kullanım kılavuzundan yararlanabilirsiniz. 

Aşağıda iPhone telefonlar, Android Telefonlar ve Tablet bilgisayara  EchoLink  kurulumunu anlatılmaktadır.


iPhone Cep Telefonuna
EchoLink Kurulumu

EchoLink yazılımını iPhone telefonlar ve iPad tabletler için Apple Store'den indirdiyseniz, kurulumla ilgili resimli anlatımlara aşağıdaki linki tıklayarak  ulaşabilirsiniz. 


EchoLink Resimli Anlatım için Tıklayınız

Android Cep Telefonuna EchoLink Kurulumu

EchoLink yazılımını Android Telefonlar  ve Tablet Bilgisayarlar için Google Play Store'den indirdiyseniz, kurulumla ilgili resimli anlatımlara aşağıdaki linki tıklayarak  ulaşabilirsiniz. 


EchoLink Resimli Anlatım için Tıklayınız